logo

Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis dla Sławomira Zygmunta
Sztuka teatralna Sławomira Zygmunta - premiera 2 sierpnia 2024
Nowa powieść Sławomira Zygmunta
Paryż dla tych, co odeszli
Sławomir Zygmunt - nowa płyta Wódeczko, wódeczko
Teledysk Koledzy płyną na ostatni rejs promujący płytę Wódeczko, wódeczko
Sławomir Zygmunt - Wódeczko, wódeczko
Bajka Przygody żółtego bałwanka z muzyką Sławomira Zygmunta
Nowa powieść Sławomira Zygmunta
Sławomir Zygmunt - Na balkonie
Na koncert Sławomira Zygmunta - Jubileusz 40-lecia pracy artystycznej zaprasza Sławek Wierzcholski
NEW ALBUM OF SŁAWOMIR ZYGMUNT PODARUJ JEJ WRZOS / NOWA PŁYTA SŁAWKA ZYGMUNTA PODARUJ JEJ WRZOS
Nowa płyta Sławka Zygmunta: Dokąd idziesz? Do słońca! / Sławomir Zygmunt śpiewa piosenki Edwarda Stachury
Sławomir Zygmunt - Biała lokomotywa
Teledysk "Biała lokomotywa" promujący płytę "Dokąd idziesz? Do słońca", zrealizowany przez Krzysztofa Wiśniewskiego, stachuriada.pl

slawek1

Piosenkarz

ksiazki

Multimedia

media

koncerty

dziennikarz

ciało umysł dusza

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

cialo, umysl, dusza, dziennikarka, koleżanka, media, choroba medialna, ptasia grypa, E.coli, serwis, news, dziennik, epidemia, zagrożenie, śmierć, Irwin Shaw, Irvin Shaw, apokalipsa, strach, specjalista, histeria, sensacja, lęk, afera, Sławek Zygmunt, Czas płynie i zabija rany

Czasem mi głupio, że jestem dziennikarką. Moja koleżanka, biolog, mówi, że jesteśmy specjalistami od nowej jednostki chorobowej - chorób medialnych. Tak było z ptasią grypą, tak samo jest z E.coli. Serwisy newsowe i dzienniki stawiają nam włosy na głowie zachłystując się straszącymi słowami: epidemia, zagrożenie, śmierć.


Wiadomości to, jak celnie napisał w jednej ze swych książek Irwin Shaw, codzienna dawka apokalipsy. Bo strach lepiej się sprzedaje niż spokój i rzeczowość. Ja się takimi akcjami nie przejmuję, dzielę napięcie przez cztery i oceniam realność zagrożenia. Albo pytam mądrego specjalisty. Ale kiedy widzę, jak takie histeryczne podawanie wiadomości podnosi poziom lęku u moich, co wrażliwszych bliskich, to robi mi się słabo. Dopóki jednak większość widzów i czytelników potrzebuje sensacji, strachów i afer, media będą ich tym karmić. Prawo podaży i popytu. Dla równowagi posłuchajcie pięknej piosenki"Czas płynie i zabija rany" w wykonaniu Sławka Zygmunta.

Czas płynie i zabija rany

Anna Ławniczak,
redaktor naczelna